Czym jest Minnesocki Wielowymiarowy Inwentarz Osobowości-2? - e-ogrodnik.com.pl

Czym jest Minnesocki Wielowymiarowy Inwentarz Osobowości-2?

W dzisiejszych czasach wykrywanie i leczenie zaburzeń psychicznych jest na bardzo wysokim poziomie. Jednak aby leczenie przyniosło pożądane efekty, choroba musi zostać trafnie zdiagnozowana. Na szczęście istnieje wiele testów, które pomagają w wykryciu zaburzeń. Na jakiej zasadzie działają testy do wykrywania zaburzeń osobowości i innych chorób psychicznych i jak je zrobić? Dla kogo nadaje się taki test i jak zapisać się na szkolenie?


Czym jest Minnesocki Wielowymiarowy Inwentarz Osobowości-2


Minnesocki Wielowymiarowy Inwentarz Osobowości, w skrócie mmpi-2 to kwestionariusz, który pomaga wykryć liczne zaburzenia psychiczne i osobowości. Umożliwia on szybką i zaskakująco skuteczną metodę badania. Obecnie nie stosuje się go tylko w szpitalach, ale i poza nimi.


Dla kogo szkolenie i jak się na nie zapisać?


Bardzo wiele uczelni proponuje nam kursy z Minnesockiego Wielowymiarowego Inwentarza Osobowości. Takie szkolenie mmpi-2 jest skierowane przede wszystkim do psychologów i studentów psychologii - najczęściej wyższych roczników, zdecydowanie rzadziej tych niższych. Tyczy się to przede wszystkim tych, którzy są dowiedzieć się więcej o tego typu badaniu. Szkolenie mmpi-2 przewiduje wiedzę nie tylko z zakresu używania kwestionariusza, ale także interpretacji wyników, obliczaniu danych i analizy poszczególnych informacji.


Jak zwykle przebiega szkolenie mmpi-2?


Na różnych warsztatach może to różnie wyglądać. Jednak zawsze prezentowany jest kwestionariusz mmpi-2 wraz z omówieniem i przeanalizowaniem zasad i mechanizmów używania go. Zwykle w czasie takich zajęć odbywają się też liczne ćwiczenia - tak, by zdobytą wiedzę teoretyczną umieć zastosować w codziennym życiu. Liczne interpretacje przeprowadzane w czasie zajęć, przygotują przyszłych psychologów do lepszego zrozumienia potrzeb i choroby pacjenta.


Koszt szkolenia - od czego on zależy?


Zwykle nie jest on wysoki. Wszystko zależy od tego, jak długo trwają zajęcia i przede wszystkim kto je prowadzi. Szacuje się, że kwota nie przekracza 1000 złotych.

Słowa kluczowe:mmpi-2,