Żyrandole kryształowe - do jakich wnętrz pasują? - e-ogrodnik.com.pl

Żyrandole kryształowe - do jakich wnętrz pasują?

Żyrandole kryształowe wracają do łask i mogą być prawdziwą ozdobą różnego rodzaju wnętrz. Pasują nie tylko do salonu, ale także doskonale odnajdują się w sypialni, kuchni czy łazience. Jeśli chcesz by twoje mieszkanie nabrało charakteru i dzięki oświetleniu zyskało nowy blask, sprawdź do jakich stylów pasują najbardziej. 


Żyrandole kryształowe - do jakiego stylu wnętrza pasują?


Żyrandole kryształowe wywodzą się ze stylu klasycznego i dzisiaj również pięknie prezentują się w eleganckich klasycznych wnętrzach. Nie oznacza to jednak, że nie można ich użyć do mieszkań urządzonych w innych stylach. Znakomicie będą współgrały ze stylem glamour, w którym wszelkie połyskujące świecidełka są jak najbardziej pożądane. Obecne w nich kryształy odbiją światło i dodadzą dodatkowego blasku tym wnętrzom. Żyrandole kryształowe znajdą swoje miejsce również we wnętrzach urządzonych w stylu retro czy vintage, pozwalających na łączenie elementów z różnych epok. Elegancko będą wyglądały także we wnętrzach nowoczesnych, czy w wersji amerykańskiej w stylu New York Classic. Można je łączyć także z innymi stylami, takimi jak rustykalny, czy nawet surowy skandynawski, którym te kontrastowe elementy dodadzą nowego blasku. 


Żyrandole kryształowe - czym się kierować przy wyborze?


Dobór odpowiedniego żyrandola do danego wnętrza powinien być podyktowany nie tylko stylem, w jakim urządzone jest nasze mieszkanie, ale także rozmiarami pomieszczeń. Do dużych salonów można wybierać żyrandole kryształowe z kilkoma ramionami. W mniejszych salonach oraz w sypialni czy kuchni świetnie będą się prezentować ich mniejsze jednoramienne wersje. Ważna jest również wysokość pomieszczenia. W starych kamienicach, gdzie często wysokość ścian przekracza 3 metry,  pięknie będą wyglądały okazałe żyrandole kryształowe. Natomiast niższe wnętrza ozdobią lepiej te w nowocześniejszej i bardziej spłaszczonej wersji. 


Żyrandole kryształowe mogą być ozdobą każdego wnętrza w domu i pasują do różnych stylów. Dodadzą wnętrzu elegancji i znakomicie je ożywią wspaniałą grą świateł. Pomyśl o tym przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowego żyrandola do swojego domu. 

Słowa kluczowe:żyrandole,